Nerazzurri

Álomrajt

2017. augusztus 21. 13:41 - PaulPierce34

img_0019.JPG

A biztató felkészülési szezon után a többségünk magabiztos győzelmet várt a nyáron meggyengült Fiorentina ellen. Megkaptuk amit akartunk, sőt talán még egy kicsit többet is: önbizalmat.

Spalletti jó Inter edző módjára kihúzta a gyufát a kezdőcsapat összeállításával, és nem is feltétlen azzal, hogy Nagatomo kezdett, hanem mert Gagliardini es Joao Mario is kimaradt, míg Brozovic bekerült.

A meccset úgy kezdtük, ahogy hazai pályán egy elitbe visszavágyó csapatnak kell: határozottan, keményen és bátran. Nagatomo remek labdája után Icardi úgy esett, ahogy kell, jöhetett a jogos büntető, az argentin pedig nem hibázott. 6.perc, 1-0 ide.

A lendület nem hagyott alább, a folytatásban is ugyanolyan erőteljesen játszottunk, aminek 10 perc múlva meg is lett az eredménye. Perisic tökéletes beadására érkezett tökéletesen Maurito, és tökéletes mozdulattal fejelte a kapuba, Sportiellónka esélye sem volt. 2-0. Tökéletes, tökéletes, tökéletes.

Ami igazán tetszett, hogy amint a Fior próbált volna visszajönni a meccsbe, azonnal tudtunk reagálni, lásd Simeone fejese vagy Babacar lövés után, amikor nagyot kellett mentenie Handanovicnak. A második félidőben tehát megvolt az esélye a Fiornak, hogy visszajöjjön a meccsbe, különösen azért, mert a középpályásaink mintha kicsit elfáradtak volna.

Jól látta Spalletti, hogy Borját le kell hozni, Joao Mario pedig új lendületet adott a csapatnak, remekül szállt be a meccsbe. Pericisnek hajszálpontosan tekerte a fejére a bogyót,  a horvát pedig ismét megmutatta, hogy nem csak lábbal, hanem fejjel is kíméletlen.

A helyzetkihasználáson még lesz mit javítani, Spalletti keze munkája viszont máris látszik, különösen a támadójátékon: végre vége a statikus állófocinak és a labda nélküli játékosaink folyamatosan mozgásban vannak. Ami a  védelmet illeti, csak a szokásos problémák: a szélen gyengék vagyunk, ezúttal nem csak a Szamuráj, hanem D'ambro is hibázgatott. Nagyon várjuk már Dalbert és Cancelo bemutatkozását. Skriniar visziont óriási tanár, és akárki is érkezik majd a középhátvéd posztjára, az jobban teszi, ha felköti a gatyáját, ugyanis a szlovák egyelőre kirobbanthatatlan.

A jövő héten Rómában ennél több kell, különösen a helyzetkihasználás terén, ott nem lesz ennyi lehetőségünk, de az irány abszolút jó.

Értékelés

Handanovic:: Két esélye volt A Fiornak, hogy visszajöjjön meccsbe, de a szlovén mindkétszer a helyén volt, 7

D'ambrosio:Sosem volt és nem is lesz klasszis, de ennél azért többre képes.  5,5

Skriniar: Kemény, agresszív és gyors. 7,5

Miranda: Hányszor mondtuk vele kapcsolatban, hogy hiába a legjobb védőnk, ha rendre egy balek a társa. Reméljuk Skriniarral ez a probléma is megoldódik. 6,5

Nagatomo: Végül is adott egy gólpasszt.  Sokszor a legkönyebb mozdulatokat is elronjta. 5,5

Vecino: Vicces, de eddig azt hittem, hogy ő Vecsinó, nem pedig Veszinó. Hasznos és pontos volt, abban azért nem vagyok biztos, hogy fix kezdő lesz. 6

Borja Valero: Más stílus, de engem Cambiassót juttatja eszembe. Régóta hiányoltam a csapatból egy ilyen játékost, aki a pályán edzőként is funkcionál. A második félidőre elfáradt. 6,5

Brozovic: Ezt a csávót soha nem fogom megérteni, Az egyik percben ad egy lézerpontoságú 40 méteres keresztlabdát, csinál egy remek szólót, hogy aztán megint előjöjjenei a szokásos hibák. A Gazzetta 5,5-et adott neki, én még ennyit sem. 5

Candreva: Tavaly mintha lassabb lett volna, lehet, hogy végig melózta a nyarat? 6

Perisic: Gól, gólpassz, csak írja már alá az új szerződést! 7

Icardi: Ahogy a beadásokra érkezik, azt nem lehet tanítani, amolyan 'Crespósan' támadja a bejövő labdákat, persze kevésbé robosztus, mint az előd. MVP. 8